12 Şubat 2018 Pazartesi

Pony Çiftlikleri ile Para Kazanma

para kazanmaGenel olarak sirklerde görülen ve sirk gösterilerinde masum ve sevimli, halleriyle özellikle çocukların dikkatini çeken bu minik hayvanların yetiştiriciliği yurt dışında gayet yaygın bir iş imkanı iken ülkemizde ise ne yazık ki yavaş yavaş kendini göstermektedir.

Ülkemizde bu hayvanlar yetiştirilmesi için gerek iklimsel gerekse yaşamsal olarak bütün imkanlar sağlanabilmektedir. Kârlı yatırım yapmak isteyen yeni girişimciler için oldukça mantıklı bir iş imkanı olan Ponny çiftliği kurmak ülkemizde de günden güne popüler bir iş olmayı başarmıştır. Amerika, İngiltere ve Arjantin gibi ülkelerde oldukça büyük bir piyasası olan Ponny çiftliklerinin yeni gözdesi ise Türkiye olacak gibi görünüyor.

Ponny’lerin fiyatı ise üç bin Euro’dan başlıyor ve artarak devam ediyor. Genel olarak Hollanda ve Belçika gibi ülkelerden ihraç edilen bu hayvanların, girişimci ruhlu kişiler için çok farklı bir deneyim olacağı ise aşikar. Amerika’da pet shoplarda satılan bu hayvanlar özellikle küçük yaşta çocuklarına binicilik dersi aldırmak isteyen aileler için çok iyi bir alternatifte oluyor. Boy ve kiloları açısından küçük çocuklara çok uygun olan bu minik hayvanlara olan ilginin günden güne arttığı da gözlemleniyor.

Amerika’da hem zevkli bir iş olup hayvan sever aileler oldukları için hem de çocuklarının hoş vakit geçirebileceği zamanlar yaratabilmek için aileler dahi Ponny çiftliği kurup zamanı geldiğinde ise para kazanmaktadırlar. Diğer hayvan çiftliklerine nazaran çok daha kolay bakımı yapılan bu hayvanların çiftliğini ülkemizde kurabilmeniz için ise Tarım Bakanlığından izin almanız gerekiyor.

Girişimciler için kârlı yatırım yapabilecekleri yeni ve zevkli bir iş fırsatı bekliyor.

Kayıtlı kullanıcı değilseniz yorumlama biciminden adı/url yi seçerek yorum yapabilirsiniz.
EmoticonEmoticon