12 Şubat 2018 Pazartesi

MySpace ile İnternetten Para Kazanma

para kazanma
Hâlihazırda MySpace üyesiyseniz zaten biliyorsunuzdur ki sitede ürünlerini tanıtan insanlara pek de kibar bir tavır sergilenmiyor. Fakat durum buysa, bu siteyi kullanarak nasıl para kazanırsınız?

Yanıt basit-kurnazca insanları söylediklerinizi takip etmeye teşvik edin ve daha fazlasını öğrenmek için başka bir yere gidin. Başarının anahtarı insanlara kim olduğunuzu ve ne ile ilgilendiğinizi anlatan –sizi bir konuda uzman olarak markalaştıracak ve bağlantılarınızı çevrimiçi teşvik etmek istediğinizde hatırlanacak haklı sebepler oluşturacak- bir görüntü oluşturmak.

MySpace ‘e katıldığınızda ne kazanacaksınız? İlk ve en önemlisi dünyaya kim olduğunuzu anlatabileceğiniz bir alanınız olacak. Rastgele diğer sayfaları ziyaret edip diğer insanların nasıl kullandıklarını görmek de iyi bir fikir, özellikle eğer onlar bu sosyal paylaşım sitesine katılmak için gizli motivasyona sahip internet pazarlamacılarıysa.

Başka bir yerde reklamını yapabileceğiniz kendi özel MySpace URL nize sahip olacaksınız. Fakat en önemlisi insanlara ilgi alanlarınızın neler olduğunu anlatacağınız, profilinizdeki ‘Benim Hakkımda’ sekmesidir. Eğer özelleşmiş bir başlıkta bir ürünü destekliyorsanız, profilinizin bu alanda uzman bir elden çıkmış gibi göründüğüne emin olun. Eğer bunu yaparsanız, insanların aklında kalacaksınız ve bu konuda bilgiye ihtiyaç duyduklarında ne söyleyeceğinizi görmekle daha çok ilgilenecekler.

Eğer başka bir online yapıya sahipseniz-reklam konusunda çok katı olmayan blog, website ve diğer sosyal paylaşım siteleri gibi- bağlantılar sekmesine bunları eklediğinizden emin olun. Bu sizin web yapılarınız arasında trafik akışını destekler ve sonuç olarak daha çok satış yaparsınız.

Ayrıca MySpace de sahip olduğunuz blogdan iyi faydalanabilme konusunda; en harika şey diğer sitelerin tıklanabilir bağlantılarıdır. Üstelik doğrudan tasfiye etmek istemeyebilirsiniz fakat bir ‘Squidoo’ sayfası -ücretsiz web sitelerinden para kazanmayı hoş karşılayan ve ileriki gönderilerde daha fazla bilgi edinebileceğiniz bir site- hazırlayabilirsiniz veya ortak bağlantılar ya da ürünlerin linklerini sayfanıza yerleştirebilirsiniz.

Eminim MySpace’ten para kazanmanın dolaylı yoldan olabileceğini şimdi görebiliyorsunuzdur. MySpace sayfanızda ya da blogunuzda yeni bir gönderi paylaşmadan önce apaçık reklam mı yapıyorsunuz yoksa bunu daha zekice bir yoldan mı yapıyorsunuz kendinize sorun. Sizin de ,seçtiğiniz bir konuda özelleştiğiniz ve bilgiyle dolu kendi sitenizi önermemeniz ve bu site üzerinden kazanç sağlamamanız için hiçbir neden yok.

MySpace hesabınızda kullanmak üzere çeşitli fikirler edindiniz mi? Başlamadan önce aşağıya yorum bırakmayı unutmayınız!

Kayıtlı kullanıcı değilseniz yorumlama biciminden adı/url yi seçerek yorum yapabilirsiniz.
EmoticonEmoticon