12 Şubat 2018 Pazartesi

HubPages ile İnternetten Para Kazanma Yolları

para kazanmaDaha önce ‘HubPages’i duydunuz mu? Herkes duymamıştır, sık sık ‘Squidoo’ ile karşılaştırılmasına rağmen tamamen onun sahip olduğu menzil ve görünüş onda yok. Fakat yine de size internetten para kazanma imkanı sunuyor. Eğer diğer insanlarla paylaşacak ve bakmaya değer ilgi alanlarınız varsa ‘HubPages’i para kazandıran sitelerden oluşan online portföyünüze ekleyin.

HubPages’i doğru kullandığınızda burada iyi şeyler yapabilirsiniz, fakat tıpkı ‘Squidoo’ daki gibi en iyi sonuç için burada çalışmak için hazırlık yapmalısınız. Gerçek başarınızı görmek biraz zaman alabilir. Biraz daha bilgi edinelim.

HubPages’ gerçekte nedir? Basitçe, istediğiniz herhangi bir konuda (neden gerektirmeksizin) bir internet sitesi ya da ‘hub’ hazırlamanıza olanak sağlayan bir sitedir.İstediğiniz sayıda ‘hub’ hazırlayabilirsiniz; gerçekten düzinelercesine sahip olan kullanıcılar mevcut. Burada para kazanmak için çeşitli seçenekleriniz var;ilk olarak yeni kullanıcıların ortaklık programlarına başvurabilirsiniz. Bu size sabit ücret değil gerçekten zamanla gelişen bir gelir sağlar. Yeni ‘hubber’ların (bilindikleri adıyla) yaptıkları ‘hub’ları ve buradan kazandıkları paraya bağlı olarak bu gelirden yüzde alırsınız.

Aynı zamanda ilgilendiğiniz diğer siteleri işaret eden kendi ‘hub’larınızı da yapabilirsiniz. Böylece ortak linkler kullanabilir ya da örneğin kendi web sitenizi destekleyebilirsiniz. ‘Squidoo’ nun tersine burada tek bir ‘hub’ta destekleme sınırı vardır, bu konuda dikkatli olun. Toplamda her biri ayrı bir ürünü teşvik eden daha çok ‘hub’ yapabilmenize rağmen tek bir ‘hub’ içinde aynı URL birden fazla teşvik edilemez.Ayrıca her bir ‘hub’ta ne yapacağınıza karar vererek sitenin içerdiği ‘Google Adsense’ programından para kazanmanın avantajını kullanabilir, eBay veya Amazon satışlarını yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kısaca ‘HubPages’te para kazanmanın en iyi yolu emin olun ki zaman içerisinde bolca ve zahmete değer ‘hub’lar hazırlamaktır. Böylece insanlar sizin diğer ‘hub’larınızı da araştırarak size daha çabuk ulaşma şansına sahip olacaklardır. Ayrıca onları başka yerlerde tanıtmak da iyi bir fikirdir. Eğer başka sosyal paylaşım sitelerine üyeyseniz insanları ilgili bir ya da iki ’hub’a yönlendirebileceğinizden emin olun. Aynı yöntemi forumlarda imza kısmına ‘hub’ URL sini koyarak da uygulayabilirsiniz.

Fark edeceksiniz ki ‘hub’larınıza arama motorlarından da trafik sağlamanız çok uzun zaman almayacaktır. Bu trafik direk olarak seçtiğiniz konunun ne kadar popüler olduğuna bağlı olacaktır, bu nedenle hangi konuda çalışacağınızın sizin için en iyi sonuç vereceğini deneyip görmelisiniz. ‘HubPages’te para kazanmak bir gecede olacak bir iş değildir-bir çok internet girişiminin olmasıyla da birlikte- fakat azim sizi yolun sonuna getirecektir. Küçük bir araştırma sonrası bir ‘hub’ yapmak için hayatı kolaylaştıran yararlı konuları seçerek yola çıkabilirsiniz. Belli bir konu seçip onun farklı cephelerini inceleyen ‘hub’lar yazarak uzmanlaşabilirsiniz. Eğer çokça insanın ilgisini çeken bir konu seçtiyseniz bu sizin için gerçek bir para makinesi olabilir.

Hala ne için bekliyorsunuz? Hemen gidip bir ‘HubPages’ hesabı açın ve ilk ‘hub’ unuzu yapmaya başlayın. Kısa sürede hayata geçirip- ve ilk kazancınızı çok yakında edinebilirsiniz. Gitmeden önce aşağıdaki bölüme yorum göndermeyi unutmayınız!

Kayıtlı kullanıcı değilseniz yorumlama biciminden adı/url yi seçerek yorum yapabilirsiniz.
EmoticonEmoticon